Ładowanie strony
MENU
ŻEROM W YOUTUBE
 
 
 

PROJEKTY AKTUALNE

 

HERCULES

 
 DYPLOMY I CERTYFIKATY 

 

  






 


 

start / ARCHIWUM WYDARZE�� / 2017/2018
serwis w tej chwili ogląda 8 osób
2017/2018
   | modyf: Mirosław Gutowski 2018-09-21, 08:00 | 32196 odsłon
serwiszglossie

 WYJAZD INTEGRACYJNY WE WRZEŚNIU

Uczniowie klas pierwszych !

Nowy rok szkolny w murach naszego Liceum zaczniecie od 2-dniowego wyjazdu integracyjnego do miejscowości Krutyń. Dzięki temu poznacie się i nawiążecie wzajemne relacje. Pomoże to Wam lepiej odnaleźć się w nowej społeczności szkolnej.

-----------------------------

Osoby przyjęte do Liceum zobowiązane są do wpłacenia 180 zł w sekretariacie szkoły do dnia 20 lipca.

------------------------------

p.prof. Małgorzata Kuzia

 
Dodał: Mirosław Gutowski       20 czerwca 2018r.
Dziękujemy sponsorom wymiany z Francją

 
Dodał: Mirosław Gutowski we współpracy z Eweliną Story       30 czerwca 2018r.
Wspólny czas w Domu Pomocy Społecznej

 Wolontariusze uprzyjemnili czas mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej programem o tematyce wakacyjnej. Wspólne chwile przebiegły na śpiewaniu piosenek przywołujących wspomnienia z młodości podopiecznych, między innymi Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Stana Borysa czy Czerwonych Gitar. Wolontariuszki przygotowały też wiersze związane z latem oraz kilka piosenek współczesnych wykonawców.

W podziękowaniu za całoroczną współpracę z rąk Pani Dyrektor DPS-u otrzymaliśmy ręcznie robione serduszka.

Wcześniej młodzież przygotowała również Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, program śwąteczny i wiosenny a także Dzień Matki i Ojca. 

 

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       21 czerwca 2018r.
Turniej rekreacyjny z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa

 

          Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa w naszej szkole odbył się turniej międzyklasowy. Uczniowe klas pierwszych i drugich stanęli ze sobą w szranki. Pierwsza konkurencja zaskoczyła trochę uczestników, gdyż było nią układanie puzzli z plakatu na czas.

   

Następnie zawodnicy sprawdzili swoją wydolność płuc podczas dmuchania w wędrujący kubek. Potem przyszedł czas na wyścig z przekładanymi gazetami, w którym nie liczył się tylko czas na mecie, ale też kondycja gazet, które lądowały pod stopami uczestników. Jako, że recykling nie jest nam obcy kolejna konkurencja polegała na rzucaniu kulką z gazet.

 

  

Po tej części nastąpił krótki i ciekawy przerywnik. Nasz zaproszony gość Pani Iwona Pszczołowska opowiedziała o chorobach, które są wywoływane najczęściej przez palenie papierosów. Później drużyny musiały uzbierać elementy do kolejnego zadania. Na koniec została przeprowdzona akcja "Rozdawanie ulotek", która była na czas. Po świetnej zabawie przyszedł czas na podliczenie punktów. Zwycięską klasą okazała się II a, za nią I c i II b.

Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie wszystkim uczestnikom - organizator Elżbieta Monkiewicz

 

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       21 czerwca 2018r.
1 A matematycznie i sportowo

  

18 czerwca klasa 1a wybrała się na wycieczkę rowerową do Dąbrowy. W "Gościńcu" uczniowie wzięli udział w zajęciach Zielonej Szkoły polegających na rozwiązywaniu w grupach zadań matematycznych. Po pracy umysłowej przyszedł czas na ognisko z kiełbaskami, a potem zabawy na wolnym powietrzu. Fajne integrujące zajęcia przeprowadziła z młodzieżą pani Maria Marczak. Szczęśliwie i w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu.

p. prof. E. Reut

  

   

 
Dodał: Ewelina Story       19 czerwca 2018r.
Bezpieczne wakacje
Dodał: Zbigniew Mielnik       17 czerwca 2018r.
Turniej Rekreacyjno-Sportowy 2018

 

Sportowcy z Żeroma brali udział w Turnieju Rekreacyjno-Sportowym, cyklicznie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach.

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

 

 
 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 czerwca 2018r.
Wymiana z Francją

 

Dnia 24 maja 18 przedstawicieli naszej społeczności uczniowskiej wyruszyło do Bretanii, aby ponownie spotkać swoich korespondentów francuskich. Pierwszy przystanek został zaplanowany w Brukseli, gdzie zobaczyliśmy Parlamentarium, Katedrę św. Michała i św. Guduli, Pałac Królewski, Wielki Plac oraz Manneken Pis.

W sobotę wieczorem 26 maja dotarliśmy do Saint-Brieuc. Udaliśmy się do naszych francuskich rodzin, z którymi spędziliśmy weekend.

W poniedziałek 28 maja udaliśmy się na wycieczkę do Mont Saint Michel, gdzie zwiedziliśmy średniowieczne opactwo św. Michała Archanioła. U podnóży Góry św. Michała rejestruje się największą amplitudę pływów w Europie - 15,9 m.

We wtorek 29 maja popłynęliśmy statkiem na wyspę Bréhat oraz zwiedziliśmy opactwo Beauport.

W środę pan 30 maja Jean-Marie Philippe dyrektor naszej partnerskiej szkoły przywitał nas uroczyście, a następnie poszliśmy do Ratusza Saint-Brieuc, w którym wysłuchaliśmy krótkiego koncertu tradycyjnej muzyki bretońskiej, zobaczyliśmy salę ślubów, biuro mera miasta, salę obrad Rady Miejskiej.

W czwartek 31 maja pojechaliśmy do Lannion oraz na wybrzeże różowego granitu.

W piątek 1 czerwca zwiedziliśmy Radę Departamentu oraz spotkaliśmy się z wiceprzewodniczącym Rady Departamentu panem Thibaut Guignard. Natomiast popołudnie spędziliśmy nad oceanem uprawiając sporty wodne.

 

W sobotę 2 czerwca rano pożegnaliśmy naszych korespondentów i udaliśmy się do Paryża.

 

 

W poniedziałek 4 czerwca wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Bartoszyc.

 

 
Dodał: Ewelina Story       13 czerwca 2018r.
Jakub Krzyszkowski finalistą OWE

W dniach 8-10 czerwca, w Lidzbarku Welskim, odbył się etap centralny XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Uczeń klasy II c - Jakub Krzyszkowski, wykazał się ogromną wiedzą i uzyskał tytuł Finalisty Etapu Centralnego OWE.

Zakres tematyczny olimpiady jest bardzo szeroki, obejmuje nie tylko zagadnienia z zakresu ekologii i ochrony środowiska ale także bieżące informacje społeczno-gospodarcze z dziedziny ekologii w Polsce i na świecie.
W uznaniu, za wysoki poziom wiedzy, senaty 64 uczelni wyższych przyznały wstęp na liczne kierunki bez postępowania kwalifikacyjnego, w tym uczelnie medyczne.

Gratulujemy sukcesu!

 

p.prof. Aneta Roś-Kozłowska

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       13 czerwca 2018r.
Kolejne sukcesy matematyków z „Żeromskiego”

 W tegorocznej edycji Kangura troje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia.

w kategorii Junior – Dominik Słodkowski z klasy 1a

         w kategorii Student – Tomasz Kędzierski z klasy 2a i Ignacy Bok z klasy 3a

Mateusz Bałuch (kl. 3a) zakwalifikował się do X Finału Konkursu Matematycznego organizowany przez PWSZ w Elblągu i W-MODN w Elblągu. Do finału zakwalifikowało się 56 najlepszych uczniów. W finale, który odbył się 6 czerwca b.r., Mateusz zajął 8 miejsce. Relacja na stronie https://pwsz.elblag.pl/x-konkurs-matematyczny.html

 

Gratulujemy:)

p. prof. E. Reut

 
Dodał: Ewelina Story       9 czerwca 2018r.
Mateusz oraz Michał LAUREATAMI

 

Mateusz Bałuch oraz Michał Szaknis 

zostali LAUREATAMI

konkursu IT 2018 oraz Cyberbezpieczeństwo.

Finał odbył się 23 maja w Warszawie.

Gratulujemy!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 maja 2018r.
Finał Cyberbezpieczeństwa dla Mateusza i Michała

Mateusz Bałuch oraz Michał Szaknis zakwalifikowali się do Wielkiego Finału konkursu IT 2018 oraz Cyberbezpieczeństwo, który zostanie rozegrany 23 maja w Warszawie.

Gratulujemy!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       10 maja 2018r.
ZAKWITŁY KASZTANY ...

 ... więc czas na przełomowe zmagania, by sprawdzić dotychczasową wiedzę i otworzyć sobie furtkę na studia.


ROZPOCZĘŁA SIĘ 
MATURA 2018 !!!


Drodzy maturzyści!

Wierzymy, że Wasza ciężka praca da znakomity efekt.


 
Dodał: Mirosław Gutowski       5 maja 2018r.
OSTATNI DZWONEK DLA MATURZYSTÓW LO

   27 kwietnia 2018 roku zabrzmiał ostatni dzwonek dla tegorocznych maturzustów naszego Liceum. Mury naszej "Alma Mater"  opusciło 95 absolwentów, którzy po krótkim odpoczynku 4 maja przystąpią do egzaminu maturalnego. Dziękujemy za 3 lata wspólnej pracy, nauki i przyjaźni oraz życzymy samych najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

>>>foto>>>

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       28 kwietnia 2018r.
Ostani dzień Francuzów w Liceum

 Piątek 19 kwietnia był ostatnim dniem pobytu Bretończyków w naszej szkole. Rano nasi goście uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego oraz niemieckiego. O godz. 10.00 pan starosta Wojciech Prokocki oraz pani dyrektor Anna Jurgilewicz pożegnali grupę francuską i wręczyli drobne upominki. Po spotkaniu zatańczyliśmy poloneza oraz zumbę. Na zakończenie korespondenci francuscy wykonali plakaty z pobytu w Polsce oraz wzięli udział w quizie na temat zwiedzanych miejsc i zabytków.

 

W sobotę 21 kwietnia ze łzami w oczach  francuscy przyjaciele  opuścili nasze miasto.

  

Już wkrótce spotkamy się ponownie, tym razem we Francji.

 
Dodał: Ewelina Story       27 kwietnia 2018r.
Kolejny sukces naszych matematyków

 Nasi uczniowie odnieśli duży sukces w XVI Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych dla szkół ponadgimnazjalnych.Mateusz Bałuch (IIIa) został laureatem tego konkursu, zaś Ignacy Bok (IIIa) - finalistą. Zgodnie z regulaminem uczniowie ci majązagwarantowany indeks na studia matematyczne lub informatyczne na UWM (z możliwością studiowania z indywidualnym programem studiów pod nadzorem opiekuna naukowego). Konkurs odbył się 13 kwietnia i brało w nim udział około 100 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa oraz uczniowie m.in. z Inowrocławia czy Kwidzyna.

Serdecznie gratulujemy.
p. prof. E. Reut
 
Dodał: Ewelina Story       26 kwietnia 2018r.
DNI OTWARTE JUŻ ZA NAMI

 

   Wtorek i środa (24 i 25 kwietnia) upłynęły w naszej szkole pod znakiem „Drzwi Otwartych". Gościliśmy uczniów ostatnich klas gimnazjum i zachęcaliśmy do przyjścia do naszego LO w nowym roku szkolnym. Gimnazjaliści obejrzeli prezentację naszej szkoły, wzięli udział w quizie z wiedzy ogólnej, a najlepsi wygrali „złote koło”. Dużym powodzeniem cieszyła się prezentacja talentów oraz konkursy w pracowniach przedmiotowych, a także mecz siatkówki „Młodzież LO kontra gimnazjaliści” oraz zwiedzanie całej szkoły.

 

 

 

 

 

 

   Wszyscy goście mogli zabrać gazetki z informacjami o zasadach rekrutacji i skorzystać z poczęstunku.

>>>FOTORELACJA>>>

autor tekstu: p. prof. Agnieszka Kędzierska

 

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       25 kwietnia 2018r.
MICHAŁ SZAKNIS PIERWSZY W POLSCE

 Wiadomość z ostatniej chwili...

Michał Szaknis ponownie zdobył tytuł laureataOlimpiady Wiedzy Technicznej w kategorii elektryczno-elektronicznej zajmując PIERWSZE MIEJSCE W POLSCE.

Michale!! Ogromne gratulacje!!!

Projekt Polskiego Samochodu Elektrycznego, na wzór Tesli, to odpowiednie wyzwanie dla Ciebie. Uskrzydlaj polskie technologie.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       25 kwietnia 2018r.
TRWAJĄ DNI OTWARTE ŻEROMA
Dodał: Zbigniew Mielnik       24 kwietnia 2018r.
Olimpiada Biologiczna

Jakub Krzyszkowski brał udział w zawodach II stopnia Olimpiady Biologicznej i uzyskał wysoki wynik.

Znalazł się wśród czterech uczniów z Olsztyna i Elbląga, którzy uzyskali najwyższe wyniki.

Zajmując III miejsce w Okręgu został uhonorowany nagrodą Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gratulujemy kolejnego ogromnego sukcesu!

p. prof. Aneta Roś-Kozłowska

 
Dodał: Mirosław Gutowski       23 kwietnia 2018r.
Konkurs IT i Cyberbezpieczeństwo

etap szkolny 25 kwietnia !!!

kliknij w baner, by zobaczyć szczegóły

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       20 kwietnia 2018r.
Sportowe sukcesy naszych uczniów

16.04.2018 r. w hali sportowej ZSP 1 odbyły się rozgrywki w piłce koszykowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Zawodniczki z naszej szkoły w świetnym stylu pokonały rywalki zdobywając
I miejsce.

Skład reprezentacji:
1. Joanna Budna IIA
2. Julia Augustyniak IIA
3. Urszula Powierża IIA
4. Sara Łuczkowska IIC
5. Wanessa Szerszeniewska IIA
6. Klaudia Iwanowska IIA
7. Zuzanna Jarka IIIA
8. Alicja Kłębucka IIIB

 

Gratulujemy!

17.04.2018 r. na stadionie miejskim zostały rozegrane mieszane sztafetowe biegi przełajowe szkół ponadgimnazjalnych. Kolejny raz młodzież naszego „Żeroma” po ambitnej walce uplasowała się na 
I miejscu.

Skład reprezentacji:
1. Joanna Budna IIA
2. Julia Augustyniak IIA
3. Urszula Powierża IIA
4. Sara Łuczkowska IIC
5. Oliwia Połujańska IA
6. Szymon Gomoła IA
7. Jakub Lech IC
8. Jakub Lechman IC
9. Kacper Siudek IB
10 Kuba Żukowski IIA
Zawodnicy rezerwowi:

1. Paula Przygoda IB
2. Weronika Maksimowicz IA
3. Dawid Krejer IB

 
Dodał: Mirosław Gutowski       20 kwietnia 2018r.
Biolodzy na UWM w Olsztynie


 

Jak co roku, uczniowie klas biologicznych uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na uniwersytecie.

 Tym razem odbyły się one w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody. 

Uczniowie zapoznali się z budową anatomiczną i morfologiczną roślin. Wykonywali preparaty mikroskopowe oraz obserwowali liczne okazy żywe.

 

Takie zajęcia, to świetny sposób na utrwalenie wiedzy oraz zdobycie umiejętności praktycznych.

 

p.prof. Aneta Roś-Kozłowska

 
Dodał: Mirosław Gutowski       19 kwietnia 2018r.
Finał konkursu Wiedzy o Sporcie

Znamy już wyniki III konkursu Wiedzy o Sporcie. 

Do ścisłego finału, który odbył się 18 kwietnia w Bartoszyckim Domu Kultury zakwalifikowało się czworo uczestników, którzy w trakcie transmitowanego na żywo przez TVK Bart-Sat programu odpowiadali na przygotowane przez organizatorów pytania.

Do dogrywki przeszło troje uczestników, którzy mieli po cztery prawidłowe odpowiedzi. Wśród nich nasza uczennica Joanna Budna.

W kolejnym etapie było już coraz trudniej a dodatkowy poziom stresu nie pomógł. Asia odpadła zajmując III miejsce.

GRATULUJEMY! 


Przeczytaj cały tekst: Dwie dogrywki musiały wyłonić zwycięzcę III Konkursu Wiedzy o Sporcie - Bartoszyce http://bartoszyce.wm.pl/507767,Dwie-dogrywki-musialy-wylonic-zwyciezce-III-Konkursu-Wiedzy-o-Sporcie.html#ixzz5D8CXPnAj

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       19 kwietnia 2018r.
Francuzi podziwiają piękno regionu

 Od wtorku do czwartku korespondenci francuscy i polscy poznawali hitorię naszego regionu i kraju, odkrywali dziedzictwo kulturowe oraz atrakcje turystyczne.

wtorek 17 kwietnia

         Sztutowo                                       Malbork

      

środa 18 kwietnia

        Lidzbark Warmiński                          Olsztyn

      

czwartek 19 kwietnia

       Wilczy Szaniec                                Święta Lipka     

       

 
Dodał: Ewelina Story       19 kwietnia 2018r.
Wymiana z LYCEE SAINT PIERRE we Francji

 Od soboty 14 kwietnia gościmy w naszym Liceum młodzież z francuskiej szkoły partnerskiej w Bretanii. 

W poniedziałek 16 kwietnia o godz. 8.00 w auli szkolnej pani Dyrektor i pan Starosta przywitali młodych Bretończyków oraz ich nauczycielki panie Fabienne le Foll i Chantal Lebreton.

   

Po oficjalnym powitaniu grupa francuska udała się na przejście graniczne w Bezledach.

 

W godzinach popołudniowych korespondenci polscy i francuscy udali się na wspólny spacer po Bartoszycach.

 
Dodał: Ewelina Story       17 kwietnia 2018r.
Znakomity wynik Jakuba Krzyszkowskiego w OWE

W sobotę 14 kwietnia odbyły się w Elblągu zawody okręgowe XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. 


Uczeń klasy IIc Jakub Krzyszkowski zajął zaszczytne II miejsce

i będzie reprezentował nasze województwo w kolejnym etapie, który odbędzie się w czerwcu.

Gratulujemy i trzymamy kciuki.


informację przygotowała p. prof. Aneta Roś-Kozłowska

 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 kwietnia 2018r.
Konkurs fotograficzny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach zaprasza Państwa do udziału wkonkursie fotograficznym "Moja mała ojczyzna", w którym zachęcamy do dzielenia się z nami fotografiami miejsc bliskich waszemu sercu.

Fotografie mają dotyczyć powiatu bartoszyckiego. Każda z nich ma zawierać uzasadnianie (maksymalnie do 10 zdań) wyboru danego miejsca. 

Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody w postaci bonów zakupowych do Empiku. I miejsce - bon o wartości 250 zł, II miejsce - bon o wartości 150 zł, III miejsce - bon wartości 100 zł. Konkurs odbywa się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Bartoszycach.

Na Państwa zdjęcia czekamy do 16 maja godz. 23.59 włącznie. Zdjęcia wraz ze skanem oświadczenia załączonego na stronie (w wyszukiwarce fb należy wpisać konkurs fotograficzny: Moja mała Ojczyzna) proszę wysyłać na adres e-mailowy: zerom76123@gmail.com. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 maja 2018r. na stronie konkursu.

Wyboru najlepszych fotografii dokona komisja. Ocenie będzie podlegał walor estetyczny całego zdjęcia, tło - otoczenie, światło, pomysłowość oraz uzasadnienie wyboru fotografowanego miejsca.

Przeczytaj cały tekst: Konkurs fotograficzny z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości - Bartoszyce http://bartoszyce.wm.pl/506584,Konkurs-fotograficzny-z-okazji-100-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci.html#ixzz5CaQWQXPd

 
Dodał: Dorota Haraf       13 kwietnia 2018r.
LICEALIŚCI POZNAWALI HISTORIĘ BARTOSZYC

11 kwietnia uczniowie klasy 2b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Bartoszycach i obejrzeli wystawę "Moje... Twoje... Nasze... Bartoszyce. Pionierzy miasta" w zbiorach Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej.

Wysłuchali też historii o mieszkańcach miasta, którzy przyjechali do Bartoszyc po II wojnie światowej.

>> więcej fotografii

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       12 kwietnia 2018r.
Sukces w konkursie Matematyka w Zarządzaniu

 Z radością informujemy, że drużyna z naszego liceum w składzie: Michał Szaknis, Mateusz Bałuch i Ignacy Bok z klasy 3a zajęła II miejsce w konkursie "Matematyka w Zarządzaniu"Patronat nad konkursem sprawuje Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty. Konkurs odbył się 22.03.2018 r. w Olsztynie. Wzięły w nim udział  23 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych (głównie liceów) województwa warmińsko-mazurskiego.Chłopcy pokonali w zawodach reprezentacje wielu renomowanych szkół m.in. z Olsztyna i Elbląga.

Wyniki dostępne na stronie: 
Serdecznie gratulujemy.
p. prof. Ewa Reut
 
Dodał: Ewelina Story       11 kwietnia 2018r.
Finał Wojewódzki Licealiady
We wtorek 27 marca 2018 roku w hali OCSiR w Ostródzie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Uczennice naszej szkoły Nikoletta Smoleń i Katarzyna Wójcikz klasy IIC po rozegranych meczach ostatecznie zajęły 5 miejsce.

Gratulujemy, tym bardziej, że już dawno nie braliśmy udziału w finale wojewódzkim. Powodzenia w przyszłej edycji!
   
 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       6 kwietnia 2018r.
Współzawodnictwo Międzyklasowe

Dnia 28.03.2018 r. w naszym liceum odbył się Turniej Sportowo Rekreacyjny będący podsumowaniem Sportowego Współzawodnictwa Międzyklasowego. Udział w turnieju wzięli uczniowie całej szkoły część z nich uczestniczyła w przygotowanych konkurencjach sportowych, inni dopingowali żywiołowo swoich kolegów. Najważniejsza w całym wydarzeniu była dobra zabawa, współzawodnictwo schodziło na dalszy plan. Cały turniej dla młodzieży zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p. Jarosław Klimko, p. Robert A. Kozieł, p. Magdalena Araśniewicz i p. Elżbieta Monkiewicz. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie konkurencje przygotowane przez organizatorów. Po raz kolejny młodzież z LO Bartoszyce mogła odczuć, że szkoła nie jest jedynie miejscem nauki ale również rozrywki, zabawy i miłego spędzenia czasu w gronie rówieśników. Klasy, które zajęły pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone dniem bez pytania.

        

 

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO WSPÓŁZAWODNICTWA

MIĘDZYKLASOWEGO

 

KLASA

PIŁKA

SIATKOWA

UNIHOKEJ

TENIS

STOŁOWY

TURNIEJ

 REKREACYJNY

PUNKTY

MIEJSCE

I A

5

0

7

4

16

V

I B

0

0

3

1

4

VIII

I C

3

7

4

2

16

V

II A

7

8

8

8

31

I

II B

6

0

10

7

23

III

II C

10

0

6

10

26

II

III A

8

0

1

3

12

VI

III B

1

0

5

5

11

VII

III C

4

10

0

6

20

IV

 

ZWYCIĘZCĄ WSPÓŁZAWODNICTWA MIĘDZYKLASOWEGO ZOSTAŁA KLASA

 II A GRATULUJEMY !!!

 

bartoszyce.wm.pl/503952,Turniej-Rekreacyjno-Sportowy-w-quotZeromiequot-Szkola-to-nie-tylko-nauka.html#axzz5BCpVcC8u

 
Dodał: Robert A. Kozieł       30 marca 2018r.
WIELKANOC

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       28 marca 2018r.
DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Dnia 21.03.2018r. odbyła się 15 edycja programuDNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. 
Jest to program jednodniowych wizyt w firmach bądź instytucjach skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, by mogli zweryfikować swoje plany edukacyjne. 
My, uczennice klasy IC Maja Sulwińska, Martyna Lewicka, Natalia Semeniuk oraz Paulina Miron, miałyśmy możliwość odbycia praktyk w Powiatowym Szpitalu im. Jana Pawła II w Bartoszycach na bloku operacynym oddziału chirurgii (stanowisko Lekarz-Chirurg). Mogłyśmy z bliska przyglądać się przeprowadzonym operacjom m.in. zmniejszenie żołądka, zespolenie złamanego obojczyka, a także rekonstrukcję biodra. Było to dla nas ogromne doświadczenie oraz możliwość pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu chirurga.

Jest to niesamowite przeżycie i wiemy, że to dopiero przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości. Serdecznie polecamy każdemu sprawdzenie swoich sił w tym programie, ponieważ dzięki takiemu wydarzeniu możemy łatwiej podjąć właściwą decyzję przy wyborze naszej przyszłej pracy. 


A My na pewno jeszcze nie raz pojawimy się na bloku operacyjnym w takiej odsłonie! :)

Maja Sulwińska I C

 
Dodał: D.K.       28 marca 2018r.
Dzień WIOSNY

           Dnia 21marca obchodziliśmy Dzień Wiosny. Z tej okazji działająca w szkole firma " Rozrusznik", zorganizowała konkurs na MISS i MISTERA. Każda z klas wytypowała dwóch kandydatów, którzy przebrani w barwne postacie, brali udział w wielu konkurencjach.

Tytuł MISS WIOSNY:

Zuzia Dobrzyńska i Gabrysia Herman kl. III A

Tytuł WIOSENNEGO MISSTERA otrzymali:

Bartek Bartnicki kl. II C i  Krystian Kirwiel kl. III B

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za miłą atmosferę tego dnia.     >>>>foto>>>>

 Klaudia Mandziak - koordynator

 
Dodał: D.K.       26 marca 2018r.
Michał Szaknis ponownie w finale OWT

Michał Szaknis z klasy 3a zakwalifikował się do finału centralnego XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

Gratulujemy!

Michał z bardzo wysokim wynikiem punktowym zajął I miejsce w zawodach wojewódzkich i na początku kwietnia w Gdańsku będzie walczył o laur zwycięzcy w kategorii elektryczno-elektronicznej. 

Pragniemy przypomnieć, ze Michał posiada już tytuł laureata tej olimpiady, w tej samej kategorii. Zdobył go rok temu. 

Należy również wspomnieć, że w zawodach wojewódzkich OWT  II miejsce zajął Mateusz Kozłowski z kl.3cJednak komisja kwalifikująca zawodników z całej Polski nie wyraziła zgody na uczestnictwo Mateusza w finale. Jest nam bardzo przykro z tego powodu. 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       24 marca 2018r.
Współzawodnictwo Międzyklasowe

W czwartek 22.03.2018 r. zakończony został turniej tenisa stołowego do Sportowego Współzawodnictwa Międzyklasowego.

Mistrzami szkoły w tenisie stołowym została klasa II B występująca w następującym składzie: Kamila Dykty i Sebastian Zawada.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek w tenisa stołowego:

I miejsce – II B

II miejsce – II A

III miejsce – I A

IV miejsce – II C

V miejsce – III B

VI miejsce – I C

VII miejsce – I B

IX miejsce – III A

III C – nie startowała 

PODSUMOWANIE SPORTOWEGO WSPÓŁZAWODNICTWA

MIĘDZYKLASOWEGO PO III KONKURENCJACH

KLASA

PIŁKA

SIATKOWA

UNIHOKEJ

TENIS

STOŁOWY

TURNIEJ

 REKREACYJNY

PUNKTY

MIEJSCE

I A

5

0

7

 

12

IV

I B

0

0

3

 

3

VII

I C

3

7

4

 

14

III

II A

7

8

8

 

23

I

II B

6

0

10

 

16

II

II C

10

0

6

 

16

II

III A

8

0

1

 

9

V

III B

1

0

5

 

6

VI

III C

4

10

0

 

14

III

  

 
Dodał: Robert A. Kozieł       22 marca 2018r.
Zostań dawcą szpiku

  

20 marca  w auli  naszego Liceum odbyła się, z inicjatywy Stowarzyszenia RUBIN, rejestracja potencjalnych niespokrewnionych dawców szpiku kostnego. Rejestrację poprzedził krótki wykład informacyjny wygłoszony przez przedstawiciela Ośrodka Dawców Szpiku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Następnie uczniowie, którzy ukończyli 18 lat mogli włączyć się w tę niezwykłą akcję dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku.

 

tekst p. prof. M. Kuzia             zdjęcia Grzegorz Kwakszys 

 

 
Dodał: Ewelina Story       21 marca 2018r.
Zbiórka żywności

 

W miniony weekend wolontariusze akcyjni naszego Liceum wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności zorganizowanej w bartoszyckich sklepach. Zostanie ona przekazana za pośrednictwem banku żywności ludziom potrzebującym, ubogim i niepełnosprawnym. 
Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Jesteś-my" składa podziękowania wolontariuszom za zaangażowanie w realizację tak szlachetnych akcji oraz poświęcony czas wolny. 

p. prof. M. Kuzia

 

 
Dodał: Ewelina Story       21 marca 2018r.
II miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

   W piątek 16 marca w Olsztynie odbył się kolejny etap XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Finaliści aby przejść do etapu wojewódzkiego musieli przygotować projekt edukacyjny przeznaczony dla grupy osób, które powinny zaangażować się we wspólne działania i założenia projektowe. Temat akcji prozdrowotnej"Co ty wiesz o piciu?" miał na celu zaznajomienie młodzeży ze spożywaniem odpowiedniej ilości wody, z  przyczynami, skutkami, a także sposobami zaradzenia odwodnienia organizmu. Akcję opracowała, opisała, udokumentowała i przeprowadziła wśród uczniów naszej szkoły Urszula Powierża z klasy II a.

Oprócz przeprowadzenia akcji uczennica pisała test sprawdzający wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia, pierwszej pomocy, profilaktyki uzależnień, higieny, chorób, ochrony środowiska, zasad zdrowego stylu życia.

Miło nam poinformować, że komisja konkursowa po zsumowaniu wyników testu i przedsięwzięcia projektowego przyznała Uli II miejsce i tytuł LAUREATA. 

 


 Gratulujemy!!!

 >> więcej zdjęć

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       19 marca 2018r.
Współzawodnictwo Międzyklasowe

 W środę 19.03.2018 r. zakończone zostały rozgrywki w unihokeju do Sportowego Współzawodnictwa Międzyklasowego.

Mistrzami szkoły w unihokeju po zaciętej rywalizacji została klasa III Cwystępująca w następującym składzie: Aleksandra Grudkowska, Michał Kawęcki, Przemysław Siemiątkowski.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek w unihokeja:

I miejsce – III C

II miejsce – II A

III miejsce – I C

IX miejsce – III A, III B, II B, II C, I A, I B

III C – II A    3 : 1

II A – I C       2 : 1

III C – I C      3 : 3

Miejsca I - III

Miejsce

Klasa

Punkty

Bramki

I

III C

4 – 1

6 – 4

II

II A

3 – 3

3 – 4

III

I C

1 – 4

4 – 5

 
Dodał: Robert A. Kozieł       19 marca 2018r.
Zagrajmy razem

 

16.03.2018 r. w naszym liceum zorganizowane zostało, po raz pierwszy w szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu, spotkanie miłośników gier planszowych „Zagrajmy Razem”. Projekt ten skierowany był do młodzieży LO i innych szkół naszego miasta.

Celem była integracja młodzieży i spędzenie popołudnia w sympatyczny sposób i zamiana gier komputerowych na gry planszowe które przeżywają swój powrót do popularności.

Młodzież grała w różnego rodzaju gry: strategiczne, fantasy, zręcznościowe, logiczne  i karciane.

Frekwencja na spotkaniu pozwala mieć nadzieję, że popołudnia z grami planszowymi staną się imprezą cykliczną.

 

 
Dodał: Robert A. Kozieł       17 marca 2018r.
XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

 Tematem tegorocznej olimpiady są słowa “Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”.

Olimpiada odbywa się w trzech etapach:

etap szkolny 29.11.2017

etap diecezjalny 07.03.2018

etap ogólnopolski 05-07.04.2018

W Olsztynie w finale diecezjalnym naszą szkołę reprezentowały:

Joanna Budna kl.II A

Kinga Jemielniak kl. II B

Weronika Lewandowska kl. II B

Z radością i dumą informujemy, że Kinga i Weronika zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce.

 

Natomiast Joanna zajęła II miejsce

i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Porszewicach koło Łodzi.

Życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 

opracował ks. Roman Laskowski

 
galeria zdjęć lo.bartoszyce.info/
 
Dodał: Ewelina Story       14 marca 2018r.
Sportowe Współzawodnictwo Międzyklasowe.

W środę 14.03.2018 r. zakończone zostały rozgrywki w piłce siatkowej do Sportowego Współzawodnictwa Międzyklasowego.

Mistrzami szkoły w piłce siatkowej po zaciętej rywalizacji została klasa II C występująca w składzie: Angelika Tymińska, Wiktoria Zacharczuk, Dominika Jarocka, Karolina Rzymowska, Jacek Wapniewski, Bartłomiej Bartnicki.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek w piłkę siatkową:

 Miejsca I - III

Miejsce

Klasa

Punkty

Sety

Małe punkty

I

II C

6 – 0

4 – 0

60 – 30

II

III A

3 – 3

2 – 3

62 – 66

III

II A

1 – 5

1 – 4

48 – 74

 Miejsca IV - VI

Miejsce

Klasa

Punkty

Sety

Małe punkty

IV

II B

6 – 0

4 – 0

61 – 24

V

I A

3 – 3

2 – 2

54 – 31

VI

III C

0 – 6

0 – 4

0 – 60

 Miejsca VII - IX

Miejsce

Klasa

Punkty

Sety

Małe punkty

VII

I C

6 – 0

4 – 0

60 – 0

IX

I B

0 – 6

0 – 4

0 – 60

IX

III B

0 – 6

0 – 4

0 – 60

 

prof. Robert A. Kozieł

 
Dodał: Robert A. Kozieł       14 marca 2018r.
Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

 

 W piątek 9 marca 2018 r.
w Młodzieżowym Domu Kultury
w Bartoszycach odbył się IV Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej,
w którym wzięło udział  19 osób, 9
w kategorii szkół podstawowych
i gimnazjalnych
oraz 10 ze szkół ponadgimnazjalnych. 
 
Uczniowie naszej szkoły zajęli I i III miejsca. 
 
I miejsce 
JAKUB LECH
z klasy Ic
 
III miejsce 
KAROLINA SZYMAŃSKA
z klasy II b. 
 
tekst p. prof. D. Haraf

 

Gratulujemy naszym wokalistom!!!

 

 

 
Dodał: Ewelina Story       12 marca 2018r.
Konkurs Geologiczny

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       9 marca 2018r.
Sukces Asi w Konkursie Wiedzy o Sporcie

  1 marca w SP nr 1w Bartoszycach odbył się III Konkurs Wiedzy o Sporcie. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz open. Test konkursowy kategorii drugiej składał się ze 100 pytań, między innymi z zakresu piłki nożnej, sportu lokalnego, olimpiad i mistrzostw. Kategoria open swój finał będzie miała w telewizji  kablowej Bart-Sat w relacji na żywo 

18 kwietnia o godz.18.00, gdzie na pytania finałowe odpowiadać będzie czworo uczestników.

Miło nam poinformować, że to wydarzenie odbędzie się z udziałem naszej uczennicy Joanny Budnej z klasy II a, która zdobyła 59 punktów i zajęła 4 miejsce.

Zapraszamy wszystkich przed ekrany do kibicowania i wspierania Asi!


Naszą szkołę reprezentowała teżJulia Augustyniak z klasy II a,która wypadła bardzo dobrze zajmując 8 lokatę.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Przeczytaj cały tekst: Mamy wyniki III Konkursu Wiedzy o Sporcie. Najlepsi z kat. open wystąpią teraz w telewizji - Bartoszyce http://bartoszyce.wm.pl/498275,Mamy-wyniki-III-Konkursu-Wiedzy-o-Sporcie-Najlepsi-z-kat-open-wystapia-teraz-w-telewizji.html#ixzz596LyPNYm

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       7 marca 2018r.
Co młodzież wie o ...?

 27 lutego 2018r w auli szkolnej została przeprowadzona akcja prozdrowotna pod tytułem "Co ty wiesz o piciu?, której celem było zaznajomienie uczniów z potrzebą spożywania odpowiedniej ilości wody.

W ramach przedsięwzięcia zaprezentowano przyczyny, skutki, a także możliwe sposoby zaradzenia odwodnienia organizmu.

  

 Wykład i prezentację przygotowała Urszula Powierża z klasy II a w ramach akcji konkursowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Na początku spotkania uczennica omówiła niepokojące wyniki ankiety, którą przeprowadzia wcześniej wśród młodzieży z klas I-III. Większość uczniów pomimo świadomości występowania negatywnych skutków picia zbyt małych ilości płynów zaniedbuje zasady zdrowego stylu życia. Znaczna część młodzieży nie stosuje się do zaleceń dziennego spożycia wody i dość często sięga po słodzone lub gazowane napoje i kawę bądź herbatę. W związku z tym Ula zapoznała rówieśników z odwadniającymi właściwościami tych używek i sposobami obliczania dziennego zapotrzebowania na wodę. Dokonała także podziału rodzaju wód, ze szczególnym akcentem na wodę mineralną. Poruszyła też temat wody gazowanej, jej wady i zalety oraz zaostrzenia co do jej codziennego stosowania w celu gaszenia pragnienia.

 Pomysł zaprezentowania tematu spotkał się z powszechnym entuzjazmem. Młodzież wyciągnęła wiele wniosków dotyczących ich codziennej diety a wiele osób podjęło decyzję o zastosowaniu się do zaprezentowanych wzorców.

Koordynator akcji – Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       7 marca 2018r.
Turniej tenisa stołowego

 W piątek 9 marca 2018r. zaczynamy międzyklasowy turniej tenisa stołowego.

Rozegrany zostanie systemem "każdy z każdym".

Drużyna powinna składać się z jednej dziewczyny i jednego chłopca.

Początek zawodów o godz. 1505

p.prof. Magdalena Araśniewicz

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 marca 2018r.
ZAGRAJMY RAZEM

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       5 marca 2018r.
Sportowe Współzawodnictwo Międzyklasowe coraz bliżej !!

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       3 marca 2018r.
Walentynki wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej


Walentynki to święto wszystkich zakochanych, zarówno tych którzy są zakochani i otwarcie o tym mówią, jak i tych którzy są nieśmiali i obawiają się wyznać swoje uczucie. To wyjątkowy dzień, który skłania do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy sposobności i coraz częściej czasu, żeby to wyrazić.

Wolontariusze skorzystali z chwili i słowami oraz czynami wyrazili to, co podpowiadało im serce.

Nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenek z repertuaru Skaldów czy Marii Koterbskiej, które przywołały wspomnienia z młodości. 

Okazało się, że utwór "Serduszko puka w rytmie cza cza" doskonale pamiętają mieszkańcy DPS. 

Przygotowany quiz i ciekawostki zapoznały nas z historią DNIA ZAKOCHANYCH, bo kto wiedział wcześniej, że to Galezjusz stworzył Dzień św Walentego a następnie papież Paweł 6 usunął go z kalendarza rzymskiego w 1969 r., św Walenty został skazany na śmieć za udzielanie ślubów żołnierzom mimo cesarskiego zakazu albo, że w średniowieczu wątroba była organem kojarzonym z zakochaniem.

"W tym właśnie tkwi potęga miłości gdy wyrażana jest w codzienności".

Opiekun - Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Mirosław Gutowski       27 lutego 2018r.
Sportowe Współzawodnictwo Międzyklasowe już niebawem !!!

Od dnia 05.03.2018 r. rozpoczyna się w naszej szkole Sportowe Współzawodnictwo Międzyklasowe. Zapraszamy wszystkie klasy do aktywnego udziału. Przebieg współzawodnictwa wg załączonego regulaminu.

kliknij w regulamin, by powiększyć

 
Dodał: Mirosław Gutowski       26 lutego 2018r.
Młoda krew ratuje życie!

 

 

   Dnia 20 II 2018 r. w naszej szkole odbyła się kolejna akcja honorowej zbiórki krwi. Jak zwykle cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Oddanie krwi zadeklarowało 40 osób, z czego większość po raz pierwszy.

Relacje honorowych dawców krwi:

    

 

 

  Uważam, że akcje przeprowadzane w szkole są świetnym pomysłem. Możemy sobie uzmysłowić, że na świecie są ludzie potrzebujący, którzy liczą na naszą pomoc. Dlatego od kilkunastu lat staram się brać udział w każdej akcji.

                                                                                p.prof.Stanisław Kundzicz  >>>>foto

  Prawdę mówiąc decyzję o oddaniu krwi podjęłam w ostatniej chwili. Trochę sie bałam, ponieważ nigdy wcześniej tego nie robiłam, ale strach szybko mnie opuścił. Stwierdziłam, że skoro mogę komuś pomóc, a nawet uratować życie, to warto jest to zrobić. Nic mnie to nie kosztowało, a zapewne dla tej drugiej osoby moja krew będzie na wagę złota. 

Julia

   Oddałam krew po raz pierwszy i nie żałuję. Było to dla mnie niesamowite uczucie, które na pewno zapamiętam. Jest to akcja bezinteresowna osób oddających krew, ratująca życie potrzebującym.

Karolina

 

Oddałam krew, bo chcę pomagać innym. Wiem, że mnie to nic nie kosztuje, a komuś innemu uratuje życie. Zawsze gdy to zrobię, czuję, że zrobiłam coś wspaniałego, a dobro zawsze wraca :)

Edyta

  Oddawanie krwi jest nie tylko formą dobroczynności, ale też moralnym obowiązkiem każdego zdrowego człowieka, który oczekuje, że w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia nikt mu nie odmówi dostępu do zasobów banku krwi. Krwiodawstwo traktuję jak polisę na przyszłość. Mam nadzięję, że nie będę musiał korzystać z krwi inych dawców, ale gdyby do tego doszło, będę miał ten komfort, że wcześniej dałem też coś od siebie.

p.prof. Bartłomiej Szymuś

  Bardzo się cieszę, że mogłam oddać krew, bo w ten sposób komuś pomogłam i z pewnością będę robić to regularnie!

Daria

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       26 lutego 2018r.
Nowy certyfikat dla Żeroma!

  

 
Dodał: Mirosław Gutowski       22 lutego 2018r.
„Żerom” w elitarnym gronie

Tylko trzy placówki z naszego województwa znalazły się w gronie tych, które zrealizują projekty dotyczące zachowania dziedzictwa narodowego. Jest wśród nich i nasza szkoła.

Dzięki współpracy Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC z siedziba w Warszawie oraz Fundacji Szkoła z Klasą (SzK) ruszył w tym roku szkolnym program pod nazwą Edukacja Inspiracja. Jego celem jest animacja inicjatyw edukacyjnych w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce poprzez finansowanie oryginalnych projektów naukowo-badawczych, społeczno-obywatelskich i językowo-artystycznych. 

Z 230 złożonych wniosków Komisja Ekspertów, w której zasiadają praktycy i eksperci edukacji min: dr Grażyna Czetwertyńska, Ewa Radanowicz, Elżbieta Tołwińska-Królikowska czy Mirosław Skrzypczyk wybrała 35 projektów, które otrzymają dofinansowanie. 
Nasza szkoła znalazła się w gronie wyróżnionych placówek edukacyjnych. 

Otrzymała fundusze na realizację projektu związanego z zachowaniem dziedzictwa narodowego. W województwie warmińsko-mazurskim tylko 3 szkoły otrzymały takie wsparcie.
 
informację przygotowała p. prof. Dorota Haraf
 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 lutego 2018r.
Licealiści na rozprawie sądowej

Uczniowie klasy 2b, w celach edukacyjnych, odwiedzili bartoszycki sąd - wydział karny, by przyjrzeć się prawdziwej rozprawie. 

Wizyta była zaplanowana.

Sędzia przed rozprawą wprowadził młodzież w podstawy sprawy karnej, dotyczącej kradzieży. Zasygnalizował kto się pojawi w sali sądowej i w jakim charakterze. Zapowiedział wystąpienie prokuratora, choć zazwyczaj w prostych sprawach jego obecność nie jest konieczna.

Po rozpoczęciu do sali wszedł poszkodowany, a następnie oskarżony, któremu prokurator odczytał akt oskarżenia oraz okoliczności, w jakich dopuścił się kradzieży.

W sprawie zeznawała równiez konkubina poszkodowanego, jako świadek. Kilku świadków nie stawiło się w tym dniu w sądzie.

W ciągu niecałych dwóch godzin  nie nastąpiło rostrzygnięcie i sędzia zaplanował kontynuację przewodu sądowego pod koniec lutego.
Po opuszczeniu sali przez prokuratora, oskarżonego oraz poszkodowanego młodzież podzieliła się z sędzią swoimi spostrzeżeniami. Sędzia bardzo chętnie wszystko wyjasniał oraz zaprosił uczniów na kontynuację rozprawy. 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 lutego 2018r.
Michał i Mateusz najlepsi w województwie w OWT

Michał Szaknis z kl.3a oraz Mateusz Kozłowski z kl. 3c zajęli odpowiednio I oraz II miejsce w II etapie Olimpiady Wiedzy Technicznej na poziomie województwa, w kategorii elektryczno-elektronicznej.

To wspaniały wynik.

Gratulujemy.

O zakwalifikowaniu się naszych elektroników  do etapu centralnego zadecyduje jednak komisja, na podstawie wyników wszystkich lauretatów ze wszystkich województw. 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       6 lutego 2018r.
NASZE REPREZENTANTKI W XLVII OLIMPIADZIE LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO

Miło nam poinformować, iż dwie uczennice z klasy II b zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Weronika Lewandowska i Oliwia Szulc decyzją Komitetu Okręgowego XLVII OLiJP  zostały skierowane do części pisemnej na szczeblu okręgowym. Znalazły się tym samym w gronie 28 uczniów z całego naszego województwa, którym przysługuje takie prawo.

Podczas I etapu Weronika zajmowała się zagadnieniem: „Polowanie na byki” – błędy językowe we współczesnej polszczyźnie, natomiast Oliwia przygotowała pracę na temat: Życie od kuchni. Znaczenie i funkcje kulinariów w literaturze polskiej (i obcej) XIX i XX wieku.

 

Gratulujemy dziewczętom i trzymamy kciuki za ich udany start w Olsztynie 17 lutego 2018 r.

 
Dodał: Anna Doroszko       17 stycznia 2018r.
STUDNIÓWKA 2018

13.01.2018 w Domu Weselnym Wardomy maturzyści z naszego liceum zebrali się by wspólnie z rodzicami i nauczycielami bawić się do białego rana na wspaniałym i długo wyczekiwanym balu studniówkowym.

Uroczystą zabawę tradycyjnie rozpoczęliśmy przygotowanymi wcześniej choreografiami do poloneza.

Po części oficjalnej mogliśmy cieszyć się jedynym i tak wyjątkowym wieczorem. Wspaniałe stylizacje dziewcząt zmieniły je w prawdziwe gwiazdy wieczoru, a wytworne garnitury chłopców  sprawiły, że z niewinnych i niepozornych  wszyscy stali się dojrzałymi dżentelmenami.

Zabawa przebiegła pomyślnie, więc wszyscy możemy teraz skupić się tylko na nadchodzącej maturze.


Autor: Julia Pietrzak, kl. III B
 



>> WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ <<

 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 stycznia 2018r.
Sukces Jakuba Krzyszkowskiego w Olimpiadzie Biologicznej

 

Z ogromną satysfakcją informujemy, że uczeń klasy IIc JAKUB KRZYSZKOWSKI spełniając wszystkie wymogi, został ostatecznie zakwalifikowany do zawodów okręgowych Olimpiady Biologicznej.

Jakub uczestniczył w zawodach I-szego stopnia, gdzie wykazał się ogromną wiedzą z zakresu szkoły średniej i uzyskał wysoki wynik.

Napisał także pracę badawczą zatytułowaną: "Walory przyrodnicze projektowanej ścieżki dydaktycznej wokół Jeziora Mleczarskiego w Bartoszycach", która uzyskała pozytywną ocenę Komitetu Okręgowego.

Jakub prowadził badania do swojej pracy od lipca do listopada 2017, co ukazuje jego ogromne zaangażowanie.

Kolejny etap odbędzie się 20 stycznia w Olsztynie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

informację przygotowała p. prof. Aneta Roś-Kozłowska

 

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       11 stycznia 2018r.
Michał Szaknis w II etapie Olimpiady Fizycznej

Michał osiągnął bardzo dobry wynik w pierwszym, 2-częściowym etapie korespondencyjnym i otrzymał awans do II etapu. Teraz zmagania odbędą się w Gdańsku. 

Gratulujemy!!


 
Dodał: Mirosław Gutowski       11 stycznia 2018r.
Gwiazdka Czerwonokrzyska

 Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zbiórce zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK.

Młodzież chciała sprawić radość dzieciom i przez miesiąc gromadziła zabawki, klocki, układanki, książki i przytulanki.

Akcja przebiegła pomyślnie a wolontariusze z zebranych rzeczy przygotowali upominki, które zostaną wręczone najmłodszym, by wprowadzić odrobinę szczęścia w ich życiu.


Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom składam PODZIĘKOWANIA za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie - koordynator i pomysłodawca p. Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       6 stycznia 2018r.
Jest taki dzień

  Okres Bożego Narodzenia to nie tylko czas radosnego świętowania - kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących wydarzenia w Betlejem, zwane "Jasełkami". Podtrzymując tradycje naszych przodków uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przygotowali jasełkowy program słowno-muzyczny. Czekając na nadchodzące Święta i życzymy wszystkim radosnych dni pełnych ciepła i spokoju. >>>

autor: p.prof. Dorota Haraf

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       29 grudnia 2017r.
Szkoła Kompetencji Przyszłości

 

Otrzymaliśmy miłą wiadomość, przesłaną przez fundację Social Wolves z gratulacjami sukcesu w ubiegłorocznym Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości 2016.

Z 1109 szkół ponadgimnazjalnych, które zainicjowały swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie„Zwolnieni z Teorii”nasz projekt „Klatka z życia” pozwolił nam na wyróżnienie w rankingu przedstawiającym 150 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracą w zespole.

Ranking Szkół Kompetencji Przyszłości docenia te szkoły, które sprzyjają zaangażowaniu społecznemu i rozwojowi kompetencji praktycznych uczniów.

 
Dodał: D.K.       20 grudnia 2017r.
Olimpiada Zdrowy Styl Życia

15 grudnia odbył się II etap XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Nadrzędnym celem tego konkursu jest wykształcenie wśród młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez rozbudzanie zainteresowania zdrowym stylem życia.

Uczennice naszej szkoły Urszula Powierża z II A Magdalena Prokocka z III C okazały się bezkonkurencyjne.

Magda zdobyła II miejsce a Ula uzyskała największą ilość punktów za co otrzymała dodatkową nagrodę i oczywiście I miejsce należało do niej.


Ula będzie reprezentowała nas na szczeblu wojewódzkim 15 marca.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       18 grudnia 2017r.
Sukces siatkarek, naszych ZŁOTEK

12 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Regionu II Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Siatkarki z naszej szkoły w świetnym stylu pokonały rywalki zajmując I miejsce.

Gratulujemy sukcesu!

Skład reprezentacji:
Patrycja Rydel, Alicja Kłębucka, Zuzanna Dobrzyńska, Klaudia Kuźniewska, Laura Węglicka, Angelika Tymińska, Dominika Tadorowska, Weronika Maksimowicz.

 
Dodał: Magdalena Araśniewicz       18 grudnia 2017r.
I b wyjazdowo

Już niebawem pierwszoklasiści będą decydować o tym, jakie przedmioty warto realizować w zakresie rozszerzonym od klasy II. By nieco ułatwić wybór, w listopadzie i grudniu uczniowie klasy I b wzięli udział w dwóch wycieczkach. Pierwsza, na którą wybrali się humaniści z klas I i II, to kolejny wyjazd na zajęcia organizowane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, a konkretnie przez Wydział Humanistyczny uczelni.  Formuła CZWARTKÓW Z HUMANISTYKĄ pozwala zorientować się, które z nauk humanistycznych lub kierunków studiów prowadzonych przez ten wydział mogłyby zainteresować przyszłych studentów.

Natomiast 8 grudnia cała klasa I b gościła w placówce Straży Granicznej w Bezledach. Nasi uczniowie najpierw zostali zapoznani z ogólnymi informacjami na temat przejść granicznych podlegających pod Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej.  Mieli również okazję dowiedzieć się czegoś na temat warunków, które muszą spełnić kandydaci do służby, obejrzeć broń i wyposażenie oddane do dyspozycji funkcjonariuszy. Gwiazdą tej części spotkania niewątpliwie stał się Jami – pies poszukujący na przejściu granicznym narkotyków. Po tych atrakcjach grupa mogła zapoznać się ze specyfiką pracy na różnych stanowiskach w placówce.

Liczymy na to, że będziemy mogli udać się w oba te miejsca z kolejnymi wizytami. Być może te odwiedziny pomogą niektórym obrać w życiu konkretny kierunek. 

 
Dodał: Anna Doroszko       17 grudnia 2017r.
Konkurs Geoinformatyczny - Wygraj indeks Politechniki Warszawskiej

 kliknij w tę informację, by się przenieść na stronę politechniki

 
Dodał: Mirosław Gutowski       15 grudnia 2017r.
Spotkanie Rekolekcyjne

 

W środę 13 grudnia, w auli naszego liceum, odbyły się krótkie rozważania z okazji zbliżajacych się świąt Bożego Narodzenia. Swoimi przemyśleniami podzielił się z nami  ks. Piotr Hoffman, Duszpasterz Młodzieży w Diecezji Bielsko – Żywieckiej, przy okazji prowadzenia rekolekcji w Sanktuarium św. Brunona. Spotkanie, choć krótkie, dało wiele do myślenia i w sprawach zwykłych, typowo ludzkich a także  w wymiarze duchowym.


Spotkanie zorganizował ks. dr Roman Laskowski, nauczyciel religii w naszym LO.

zobacz więcej zdjęć

 
Dodał: Mirosław Gutowski       13 grudnia 2017r.
Marszałek Województwa W-M nagrodził naszych wolontariuszy

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 12 grudnia wyróżnieni wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu naszego liceum odebrali  z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego podziękowanie za swoją pracę, aktywną postawę i czas poświęcony innym. Wyróżnieni uczniowie to: Alicja Spólnik z klasy III A, Paulina Krajewska, Daria Bloch, Julia Bielawska z klasy III B za pracę na rzecz dzieci z Domu Dziecka oraz Angelika Tymińska i Wiktoria Zacharczuk z klasy II C  za pracę w wolontariacie akcyjnym oraz internacie szkoły specjalnej. Ola Makar, Ola Tabaka, Nikola Smoleń, Julia Rubach uczennice również z klasy II C za aktywną pracę w wolontariacie akcyjnym m.in. włączeniu się po raz kolejny w akcję Znicz na rzecz hospicjum domowego.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich aktywnych wolontariuszy pracujących w Domu Pomocy Społecznej oraz Centrum Pomocy Rodzinie na rzecz dzieci przebywających w rodzinach zastępczych oraz pozostałych wolontariuszy akcyjnych składa opiekun Szkolnego Koła Małgorzata Kuzia – pedagog szkolny

 
Dodał: Mirosław Gutowski       13 grudnia 2017r.
Szlachetna Paczka

 

 

 Szlachetna paczka łączy biednych i bogatych, daje impuls do zmiany, odkrywa potencjał w każdym człowieku.  

 

 

 

 

 

 

        

 

„Chcemy, żebyście wiedzieli, że kwota, którą przekazaliście na rzecz SZLACHETNEJ PACZKI naprawdę ma wpływ na życie konkretnych ludzi i sprawiła, że dzięki Wam stało się ono piękniejsze. Dzięki Waszemu wsparciu razem możemy dokonywać czegoś ważnego.  Macie powód, by być dumni z tego, co robicie, bo to ważne i wyjątkowe. Dziękujemy Wam za to i gratulujemy. Razem naprawdę wpływamy na rzeczywistość.” – takie słowa skierował ksiądz Jacek Stryczek do uczniów naszego liceum, którzy zaangażowali się w działania SZLACHETNEJ PACZKI. Uczennice klasy II c zorganizowały  kiermasz własnoręcznie przygotowanych ozdób świątecznych, z którego dochód został wpłacony na konto stowarzyszenia Wiosna założonego przez księdza Jacka. >>>foto<<<

 

 

 

autor: p. prof. Dorota Haraf

 
Dodał: ZM       11 grudnia 2017r.
1A i 1C na sportowo w Olsztynie

1 grudnia odbyła się wycieczka klasy 1A i 1C do Olsztyna.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych w Parku Trampolin 7 JUMPSTREET.

p.prof. Magdalena Araśniewicz

 

... WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII FOTO

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 grudnia 2017r.
Andrzejki 30.11.2017

Zgodnie z tradycją, w naszej szkole w godzinach popołudniowych odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas pierwszych. 

Młodzież zorganizowała poczęstunek, dyskotekę oraz andrzejkowe wrożby.

Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor!

autor newsa: p. prof. Magdalena Araśniewicz

 
Dodał: Mirosław Gutowski       7 grudnia 2017r.
GALA WOLONTARIATU - NASI WOLONTARIUSZE DOCENIENI

----------------
więcej zdjęć w fotogalerii
----------------

5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

Szkolne Koło Wolontariatunaszego liceum zostało uhonorowane tytułem"Inicjatywa Wolontariacka
roku 2017"

Wszechstronna działalność naszego koła została zauważona i doceniona.  

Wolontariusze odebrali statuetkę z rąk Starosty Powiatu Bartoszyckiego podczas uroczystej gali w Bartoszyckim Domu Kultury razem z koordynatorem koła pedagog panią Małgorzatą Kuzia oraz opiekunem grupy wolontariuszy z Domu Pomocy Społecznej panią Elżbietą Monkiewicz.  

Gratulujemy wolontariuszom sukcesu

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       6 grudnia 2017r.
Andrzejki z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej

Tradycyjne "Andrzejki"wolontariusze szkolnego koła spędzili wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

Mimo utrudnionych warunków spowodowanych trwającymi remontami w placówce udało się zaskoczyć i uprzyjemnić jesienny czas podopiecznym.
Nie zabrakło znanych i mniej popularnych zabaw z wróżbami a w przerwach pomiędzy nimi dziewczęta zaprezentowały wiersze i piosenki. Mogliśmy też posłuchać utworów granych na skrzypcach w wykonaniu Eweliny.

To był dla wszystkich bardzo dobry czas, pełen radości i satysfakcji z bycia potrzebnym drugiemu człowiekowi.

 
Dodał: Elżbieta Monkiewicz       6 grudnia 2017r.
Zajęcia profilaktyczne

 1 grudnia w auli naszej szkoły odbyło się szkolenie dotyczące zagrożeń związanych z handlem ludźmi, które przeprowadziła koordynator  Placówki Straży Granicznej w Bezledach ds. handlu ludźmi st. sierż. SG  Katarzyna Łuszczak. Spotkanie odbyło sie w ramach zajęć profilaktycznych dla młodzieży szkolnej. Uczestnikom zajęć przedstawiono m.in. przyczyny rozwoju tego procederu oraz  proces werbowania potencjalnych ofiar, omówiony został również program wsparcia i pomocy dla ofiar handlu ludźmi. 

p. prof. D. Haraf

  

 
Dodał: Ewelina Story       4 grudnia 2017r.
Serdecznie zapraszamy

    

 
Dodał: Ewelina Story       30 listopada 2017r.
Olimpiada Teologii Katolickiej

 Już po raz dwudziesty ósmy organizowana jest w Polsce olimpiada wiedzy religijnej. Idea konkursu zrodziła się wraz z powrotem katechezy do szkół w 1990 roku. W tym roku uczniowie zmagali się z tematem "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka". W konkursie udział wzięło 29 uczniów naszej szkoły - przedstawiciele każdej z klas. W komisji zasiedli dostojni goście i sponsorzy: pan poseł Adam Ołdakowski, pan Henryk Olchowski, pan Stanisław Andrzejewski oraz pani Anna Jurgilewicz, pani Ewelina Story, pani Dorota Haraf i ks. Roman Laskowski.

Lista najlepszej "dziesiątki":

  1. Lewandowska Weronika II B
  2. Jemielniak Kinga II B
  3. Budna Joanna II A
  4. Łastowska Aneta II B
  5. Siedlecka Karolina II B
  6. Tabaka Katarzyna I B
  7. Przygoda Paula Michalina I B
  8. Husak Karolina I B
  9. Powierża Urszula II A
  10. Maksimowicz Weronika I A

Serdecznie gratulujemy!

Trzy pierwsze osoby wezmą udział w finale wojewódzkim w Olsztynie 7 marca 2018 roku. Życzymy sukcesów!

  

 tekst ks. Roman Laskowski

 
Dodał: Ewelina Story       29 listopada 2017r.
Dzień Patrona Szkoły

 Tradycją naszego Liceum jest uroczyste obchodzenie Dnia Patrona Szkoły. W tym roku uczciliśmy Stefana Żeromskiego podczas spotkania w auli szkolnej, gdzie obejrzeliśmy montaż literacki i pokaz slajdów o życiu i twórczości pisarza.

Następnie przedstawiciele klas uczestniczyli w konkursie o S. Żeromskim. Laury w swoich grupach zdobyli Jakub Krzyszkowski i Jacek Wapniewski z kl. II C oraz Martyna Siemaszko i Maciej Monkiewicz z kl. I A.

Uroczystość przygotowała klasa II B pod kierunkiem p. prof. A. Kędzierskiej.

tekst p. prof. A. Kędzierska

 

 
Dodał: Ewelina Story       29 listopada 2017r.
Drużynowy turniej tenisa stołowego

 

 

   23 listopada w Lidzbarku Warmińskim odbył się Rejonowy Drużynowy Turniej w Tenisa Stołowego. Drużyna naszej szkoły w składzie: Katarzyna Wójcik i Nikoletta Smoleń z kl. II c po wyczerpujących pojedynkach i grach deblowych zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do turnieju wojewódzkiego.

  

 

 

 

 

 

 

W turnieju powiatowym, który odbył się w Górowie Iławeckim skład drużyny był inny. 

Rozgrywki dziewcząt zakończyły się II miejscem po grach pojedynczych i podwójnych Kasi Wójcik z II C i Patrycji Rydel z III A. Chłopcy również sklasyfikowani zostali na II miejscu dzięki zaangażowaniu Kacpra Gryczko i Rafała Terefeńko z kl. III A. Uczniowie klas trzecich przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego, który zbiegł się w czasie trwania turnieju rejonowego i dlatego skład drużyny uległ zmianie.

  

 

Gratulujemy wysokich miejsc i życzymy dobrych wyników na egzaminie!

 

 

 

autor tekstu: p.Elżbieta Monkiewicz

 
Dodał: ZM       28 listopada 2017r.
Michał i Mateusz w następnym etapie OWT

Miło nam poinformować, że nasi fizycy z zacięciem elektrotechniczno-elektronicznym, Michał Szaknis oraz Mateusz Kozłowski, zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Technicznej. 

To już drugi sezon dobrej passy tych elektroników.

Gratulujemy!

 
Dodał: Mirosław Gutowski       22 listopada 2017r.
Listopad lirycznie

 Listopad jest specyficznym miesiącem. To czas wspominania tych, którzy odeszli. Czas zadumy i refleksji nad życiem i przemijaniem. W takim nastroju odbył sie w auli naszego liceum montaż słowno-muzyczny  "Listopad Lirycznie".

Zaproszeni goście mieli możliwość wysłuchania piosenek Edyty Gepert czy zespołu Dżem w wykonaniu : Malwiny Ławrynkiewicz, Oliwii Kasjaniuk, Szymona Uszyńskiego, Jakuba Lecha, Mai Sulwińskiej i Karoliny Szymańskiej przy akompaniamencie Jabuba Lechmana i Macieja Kwaśniewskiego oraz recytacji wierszy księdza Jana Twardowskiego i Leopolda Staffa przez  Laurę Butwiło, Katarzynę Tabakę, Urszulę Powierżę, Aleksandrę Tabakę oraz Andżelikę Tymińską. Z lirycznym pokazem akrobatyki połączonej z jogą wystąpiły Julia Pietrzak i Karolina Piwnicka.

 

   

 

p. prof. D. Haraf
 
Dodał: Ewelina Story       18 listopada 2017r.
Kongres Przyszłości

 

16 listopada 2017 uczniowie naszego liceum pod opieką pani prof. Danuty Kobus wzięli udział w Warmińsko-Mazurskim Kongresie Przyszłości. Wydarzenie to zgromadziło znanych mówców, trenerów, przedsiębiorców oraz parlamentarzystów z naszego regionu. Mogliśmy brać udział w wykładach podzielonych na pięć bloków tematycznych, dotyczących m.in. zdrowia, nowych technologii, gospodarki,  życia w małych miastach oraz motywacji. W czasie tego wydarzenia spotkaliśmy wiele znanych osób ze świata telewizji np. Krzysztofa Ibisza, gen. Waldemara Skrzypczaka, Andrzeja Cichockiego oraz Łukasza Jakóbiaka. Ciekawe spotkania oraz wykłady motywacyjne dostarczyły nam wielu wrażeń i cennej wiedzy.

Wyjazd finansowało Starostwo Powiatowe w Bartoszycach.

Butwiło Laura III B

   

 
Dodał: Ewelina Story       18 listopada 2017r.
NIE PAL. JEŚLI PALISZ, PRZESTAŃ.

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       16 listopada 2017r.
Zawody strzeleckie

 

Z okazji NARODOWEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada  na strzelnicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Starosty, w których wzięło udział ponad 40 osób. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach -  indywidualnie z karabinka pneumatycznego i sportowej broni palnej w postawie leżącej i stojącej oraz drużynowo /2 osoby/.         

W klasyfikacji indywidualnej złoty medal zdobył uczeń klasy maturalnej naszego liceum Mateusz Kozłowski.    

Gratulujemy Mateuszowi i życzymy kolejnych sukcesów!


 

 
Dodał: Ewelina Story       13 listopada 2017r.
Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowy Dzień Niepodległości dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). W tamtej chwili Polacy nie mogli powstrzymać łez płynących z radości i szczęścia. W końcu stali się wolni, niezależni po tylu latach ciężkiego życia pod zaborami. Był to naprawdę piękny czas.

W naszej szkole 9 listopada w auli odbył się uroczysty apel poświęcony temu ważnemu wydarzeniu oraz quiz wzorowany na teleturnieju telewizyjnym Jeden z dziesięciu. W naszym turnieju Jeden z dziewięciu  przedstawiciel każdej klasy musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące I wojny światowej, sytuacji Polski w tym okresie aż do roku 1926.

 

Ideę konkursu zainicjowała nasza pani dyrektor mgr Anna Jurgilewicz. Musimy przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł. Uczniowie dużo dowiedzieli się o wydarzeniach tamtych czasów, pogłębili swoją historyczną wiedzę. Do finału mogły dostać się tylko trzy osoby. Rywalizacja była naprawdę  zacięta. Wszyscy kibicowali swoim kolegom i koleżankom z klasy. Do finału dostali się Patryk Urbański z klasy 3 C, Jakub Krzyszkowski z 2 C oraz Karolina Siedlecka z 2 B. Nagrodą był dzień bez pytania dla całej klasy, więc warto było walczyć. Ostatecznie wygrała Karolina.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Papis III B


 
Dodał: Ewelina Story       11 listopada 2017r.
Akcja >>ZNICZ<<

   Wolontariusze naszego Liceum zakończyli akcję Znicz, której celem było  wsparcie hospicjum domowego w Bartoszycach poprzez pozyskanie środków na sprzęt niezbędny do przedłużania życia osobom terminalnie chorym. Przez pięć dni wolontariusze sprzedawali znicze na bartoszyckim cmentarzu. Dochód ze sprzedaży został przekazany Stowarzyszeniu Przyjaciół Opieki Paliatywnej na zakup koncentratora tlenu.

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       10 listopada 2017r.
KONKURS INFORMATYCZNY

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       10 listopada 2017r.
Serdecznie zapraszamy

 

 
Dodał: Ewelina Story       9 listopada 2017r.
Warsztaty artystyczne

    

Po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne. Na spotkaniu z panią Aliną Mikołajczyk uczniowie klasy IIc uczyli się tworzenia ozdób świątecznych z papierowej wikliny.

Wykonane prace młodzież ma zamiar  sprzedać na świątecznym kiermaszu a pieniądze przeznaczyć na Szlachetną Paczkę.

p. prof. D. Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       9 listopada 2017r.
2 C w Lidzbarku Warmińskim

 

Dnia 27.10.2017r. uczniowie klasy 2 C wraz z wychowawcą pojechali na wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego. Najpierw mieliśmy okazję zrelaksować się i spędzić wspólnie 2 godziny w kręgielni w Termach Warmińskich. Każdy mógł spróbować swoich sił i powalczyć o jak najlepszy wynik. Zabawa była świetna, uśmiech jeszcze długo gościł na naszych  twarzach. Następnie udaliśmy się się na spotkanie z panią przewodnik, która  oprowadziła nas po Zamku Biskupów Warmińskich  opowiadając ciekawie jego historię. Dzięki tej wycieczce mogliśmy bardziej się zintegrować, a także poszerzyć wiedzę historyczną. Wszystkim bardzo się podobało i mimo deszczowej aury wróciliśmy w pogodnych nastrojach.

Aleksandra Makar, Nikoletta Smoleń II C


 

 
Dodał: Ewelina Story       9 listopada 2017r.
Gala IMPULS 2017

 

 

W dniu 27 października 2017 r. w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, podsumowująca aktywność nauczycieli – członków Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS, realizujących projekty edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017.  Już po raz dwunasty pedagodzy zostali uhonorowani przez NBP za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości. Podczas Gali zostały wręczone nagrody dla najlepszych nauczycieli przedsiębiorczości w kraju i w poszczególnych województwach. W naszym województwie najlepszym nauczycielem została pani Danuta Kobus.

 Gratulujemy pani profesor tak wysokiego wyróżnienia, które podkreśla jakość, atrakcyjność oraz innowacyjność prowadzonych lekcji przedsiębiorczości w naszym Liceum.

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       1 listopada 2017r.
Olimpiada Cyfrowa

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       24 października 2017r.
Talenty-Qlturalnie

 

 

 

 

 

 

 

 

>>>foto

17 października w auli naszej szkoły odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkich gala talentów "Talenty-Qlturalnie". W myśl hasła przewodniego trwającego nadal Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery: "Ja na rynku pracy, moje talenty i moje kompetencje" swoje zdolności pokazało wiele niezwykle utalentowanych osób, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczniowie klas trzecich gimnazjów bartoszyckich, a całe wydarzenie zostało udokumentowane przez telewizję Bart-Sat. Uczestnicy gali, ale też osoby zaangażowane w nią "od strony zaplecza", dały niezwykły pokaz swoich talentów artystycznych, technicznych, kulinarnych, a także wykazali się  umiejętnościami pracy zespołowej. Organizacją gali zajęła się działająca na terenie  szkoły firma "Rozrusznik", jednak wydarzenie nie doszłoby do skutku, gdyby nie nieocenione wsparcie pani Danuty Kobus i pani Doroty Haraf.

tekst: Oliwia Piersa 

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       17 października 2017r.
Olimpiada Informatyczna

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       16 października 2017r.
FOT-ON

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       11 października 2017r.
Sejm i Muzeum Powstania Warszawskiego

29 września grupa uczniów naszego liceum, pod opieką pani Dyrektor Anny Jurgilewicz, pana profesora Romana Kęsickiego oraz pana profesora Artura Kozieł, pojechała na wycieczkę do Warszawy, którą  otrzymaliśmy w prezencie od pana posła Adama Ołdakowskiego z okazji 70 lecia szkoły. Wyjazd był nagrodą dla uczniów, którzy w ubiegłym roku szkolnym mieli 100 % frekwencję lub aktywnie angażowali się w życie szkoły. Ponadto wzięli w niej udział maturzyści deklarujący przystąpienie do egzaminu dojrzałości z wiedzy o społeczeństwie lub historii.  

W sejmie mogliśmy zobaczyć, jak wygląda praca parlamentarzystów, zdobyć różne informacje i poznać ciekawostki na temat tej instytucji. Dodatkowo udało nam się trafić na obrady, w których mogliśmy wziąć udział jako widownia, a także przekonać się, w jaki sposób żywią się posłowie w restauracji sejmowej. W trakcie zwiedzania cały czas towarzyszył nam pan poseł Adam Ołdakowski, który opowiadał o swojej pracy, a także podarował każdemu uczestnikowi wycieczki upominek związany z sejmem.  
 

  


Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnik przedstawił nam wszystkie ważne wydarzenia oraz historię ludzi biorących udział w powstaniu. W trakcie zwiedzania zbieraliśmy kartki z kalendarza. Każda opisywała dokładnie przebieg poszczególnych dni powstania, co pozwoliło na bliższe poznanie i zrozumienie tej  tragedii. Na pewno na każdego z nas pobyt w muzeum wpłynął w mniejszym lub większym stopniu i pozwolił na zastanowienie się, jakie szczęście mamy, żyjąc w wolnym kraju. Około godziny 23 wróciliśmy do Bartoszyc.

autorki tekstu:Karolina Szyszkowska i Julia Kisiel kl. 2 "B"

 
Dodał: Ewelina Story       10 października 2017r.
Szkolne Koło Wolontariatu

  Dnia 4 października odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów klas pierwszych i drugich na temat funkcjonowania Szkolnego Koła Wolontariatu. Przedstawiciele instytucji współpracujących z naszą szkołą (m.in. Pani Dyrektor Domu Opieki Społecznej Maria Kobuszewska, pani pedagog Domu Dziecka - Beata Ławrynowicz, wychowawca internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - pan Zbigniew Jabłoński) przedstawili propozycje pracy dla wolontariuszy. Ofertę wieloletniej współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Poradni Paliatywnej, działającej na rzecz pacjentów z hospicjum domowego, przedstawiła Małgorzata Kuzia - pedagog szkolny, która jest członkiem stowarzyszenia.

    

Aktualnie trwają zapisy do wybranych przez uczniów form pracy. Można ich dokonać u pani pedagog, pani Elżbiety Monkiewicz  oraz przewodniczącej Szkolnego Koła Wolontariatu - Oli Ławrynowicz z klasy II c.

autor tekstu: p.prof. Małgorzata Kuzia

foto >>>

 
Dodał: Zbigniew Mielnik       9 października 2017r.
Wycieczka 2A do Lidzbarka Warmińskiego
Dodał: ZM       8 października 2017r.
Warsztaty z języka angielskiego

...więcej fotografii >>>

   3  października gościliśmy w naszej szkole dwie studentki z Indii. Pratiksha i Surbi przyjechały do Polski z Mombaju w ramach programu AIESEC. Dziewczyny opowiadały w języku angielskim o Indiach, zwyczajach, tradycjach i kuchni indyjskiej. Opowiadały o Bollywood - hinduskim kinie pełnym kolorów, tańców i śpiewów, pięknych aktorek i przystojnych aktorów. Dowiedzieliśmy się między innymi, że filmy Bollywood trwają min.3 godziny a wszyscy słynni aktorzy mieszkają w Mombaju, który jest 4 co do wielkości miastem na świecie, z ludnością 20,7 miliona.

   Spotkanie było doskonałą możliwością poznania kultury indyjskiej i praktyczną lekcją języka angielskiego.

autor artykułu: p.prof. Dorota Haraf

 
Dodał: ZM       8 października 2017r.
Olimpiada OWT i Astronomiczna
Dodał: Mirosław Gutowski       7 października 2017r.
Poznaj tajemnice zapisane w swoich genach!

 

 
Dodał: ZM       1 października 2017r.
3A w Katedrze Fizyki na UWM w Olsztynie

27 września grupa fizyczna z 3A udała się na rekonesans do Katedry Fizyki i Biofizyki na UWM w Olsztynie.

Uczniowie mieli okazję poczuć klimat ćwiczeń, które na co dzień wykonują studenci olsztyńskiej Alma Mater.

Następnie wysłuchali wykładu pracownika naukowego Olsztyńskiego Obserwatorium Astronomicznego, zobaczyli przez teleskop Słońce i jego plamy.

 

Fizyczną eskapadę zakończyli pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium, w którym w zadumie przemierzyli Wszechświat.

 więcej zdjęć w fotogalerii >>

 

 
Dodał: Mirosław Gutowski       28 września 2017r.
Wyjazd do Sejmu
 
Wyjazd do Warszawy w dniu 29 września 2017 r.
Program:
6.00 - wyjazd autokaru, parking przy ulicy Turkowskiego
11.40 - zwiedzanie gmachu Sejmu
13.00 - obiad w restauracji sejmowej
14.50 - I grupa zwiedza Muzeum Powstania Warszawskiego
15.10 - II grupa zwiedza Muzeum Powstania Warszawskiego
około 16.30 wyjazd z Warszawy do Bartoszyc, przewidywany powrót ok. 22.00
 
 
Dodał: ZM       26 września 2017r.
Otrzęsiny klas pierwszych w LO

 

 
Dodał: ZM       22 września 2017r.
Konkurs Hejter, Hacker, e-obywatel
Dodał: Mirosław Gutowski       21 września 2017r.
Królewskie podziękowania

 Niezwykłą niespodziankę  sprawiła nam  królowa brytyjska Elżbieta II. Najdłużej panująca obecnie na świecie monarchini wysłała do ucznia naszej szkoły Maćka Lewandowskiego list z podziękowaniami za życzenia urodzinowe.

Gdy Elżbieta II, 21 kwietnia, świętowała 91 urodziny, cały świat słał do Pałacu Buckingham życzenia pomyślności. Zrobili to także uczniowie naszego liceum. Podczas lekcji języka angielskiego pisali listy formalne do królowej z okazji jej święta. Kilka listów zostało wysłanych do Londynu. Wydawać by się już mogło, że cała akcja przejdzie bez echa. Elżbieta II zaskoczyła nas jednak. Do szkoły dotarł  list z królewską pieczęcią.

       

 Jest mi niezmiernie miło, że spośród tysięcy listów otrzymanych z okazji 91 urodzin mój list został zauważony i wyróżniony królewską odpowiedzią – mówi Maciej Lewandowski.

tekst p. prof. Dorota Haraf

 
Dodał: Ewelina Story       20 września 2017r.
PODSUMOWANIE INTEGRACJI W KULCE

 

Zwyczajem praktykowanym w naszej szkole od wielu lat jest wrześniowa integracja uczniów klas I.

W tym roku pierwszoklasiści mieli okazję poznawać siebie i swoich wychowawców podczas zajęć, które odbywały się 5 i 6 września w położonym w pobliżu Szczytna Ośrodku Wypoczynkowym KULKA.

Oprócz typowych zabaw ułatwiających zgranie się klasom I w programie znalazły się i inne rozrywki. Odważni mogli spróbować swoich sił w parku linowym czy na ściance wspinaczkowej.

Oby takie wejście w nowy rok szkolny sprawiło, że będzie on przyjemniejszy i zapoczątkuje piękny rozdział w życiu naszych „kotków”. 

kliknij    tutaj    lub     w   zdjęcie, 
by zobaczyć integrację klasy 1B ->>
 

informację przygotowała
p. prof. Anna Doroszko

 


 
Dodał: Mirosław Gutowski       13 września 2017r.
Tak integrowała się 1C !!!
Dodał: Mirosław Gutowski       13 września 2017r.
Żerom wskoczył na 98,2%

 Z przyjemnością informujemy, że po sierpniowej sesji maturalnej nasza szkoła uzyskała rewelacyjną zdawalność98,2%. 
Jeszcze raz gratulujemy maturzystom, którzy uzyskali tak świetny wynik.

 
Dodał: Mirosław Gutowski       12 września 2017r.
Integracja, integracja 1A - Kulka.

foto: p.prof. Ewa Reut

 

 

 
Dodał: ZM       11 września 2017r.

100 %

ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2023r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81
ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA
Rada Rodziców
konto Rady Rodziców przy LO
Bank Spółdzielczy w Bartoszycach
56 8855 0004 2001 0235 9474 0001
CERTYFIKATY